MAS Brdy-Vltava, o.p.s.

Hlavní oblasti

Komunitní centrum po rozvolnění restrikcí žije

Konečně jsme se po dlouhé době konání akcí v omezeném počtu mohli otevřít pro veřejnost a nabídnout pestrý program na červen. V pátek 4. 6. od 16:30 se můžete těšit na sportovní akci v duchu severské chůze – Nordic Walking – pod vedením zkušeného akreditovaného lektora Martina Musila. Ten Vám ukáže správnou techniku práce s vycházkovými holemi a vezme Vás na krátký intenzivní výšlap po našem krásném okolí.

Druhá červnová sobota bude patřit sociálně-uměleckému workshopu Magdaleny Westman, která od září ve Světě dobrých lidí vede Kreativní malování. Začátek je plánován na 10:00 a tvořit budeme do 16:00. Seznámíte se s výtvarnou metodou Triangl, která rozvíjí imaginaci a  posiluje komunitního ducha. Na workshop se, prosím, hlaste předem koordinátorce centra na níže uvedeném telefonu. Účast bude omezena na osm osob tak, aby se paní Westman mohla účastníkům efektivně věnovat.

Třetí červnová akce Kaktusový den s Karlem Čapkem proběhne 19. 6. od 10:00 do 16:00. Součástí budou přednášky autorky knihy Karel Čapek a kaktusy Terezy Petřek Todorové a pana Petra Todorova, který je odborníkem na pěstování kaktusů - naučí Vás je také správně sázet. Děti mohou soutěžit o nejhezčí obrázek s krásnou výhrou. Zakoupit si můžete výše zmíněnou knihu podepsanou autorkou. Pro tento den jsme oslovili exotické zahradnictví sousedící s Komunitním centrem, kdy si naši hosté mohou udělat krátkou procházku za exotikou a naopak.

Poslední akcí v Komunitním centru bude Kari mejdan aneb autentická ochutnávka indické kuchyně pro všechny (a nejen ty), kteří nám do centra věnovali jakoukoliv pomoc – od potravin po oblečení. Zapojit bychom chtěli mládež, která se může aktivně podílet na přípravě velké ochutnávky této skvělé kuchyně.

Pokud počasí dovolí, využijeme prostor komunitní zahrady - posezení bude připravené a krásně se tak propojí vnitřní prostor s venkovním.

V nejbližší době chceme nabídnout i další zajímavá setkání např. na téma následné péče o vysazené stromy. Dále  třeba kurz vztahové vazby pro mladé maminky nebo poradíme seniorům, jak se bezpečně pohybovat v digitálním světě. V září nabídneme kurz první pomoci pro maminky malých i větších dětí (a nejen).

Kontakt pro rezervaci akcí s omezenou kapacitou a pro více informací je 603 592 627 nebo e-mailem lenhartova@brdy-vltava.cz.

Na program i mimo něj jste srdečně vítáni.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. 

 

Poddokumenty